Jest podstawą udanej terapii. Poprzez wykonane testy funkcjonalne, badanie kliniczne i kompleksową analizę pacjenta, ustalamy wspólnie cel oraz plan postępowania rehabilitacyjnego.
Dlatego razem z pacjentem omawiamy diagnozę, wynikające z niej dysfunkcje, problemy, zagrożenia. Szukamy najlepszej, indywidualnie dobranej metody leczenia. Już podczas pierwszej wizyty pacjent poddawany jest terapii rehabilitacyjnej, mającej na celu redukcję dolegliwości bólowych, poprawę stanu funkcjonalnego. Końcowy element pierwszej wizyty to omówienie autoterapii, którą pacjent może wykonywać samodzielnie w domu lub na treningu.
Przed pierwszym spotkaniem z terapeutą dobrze jest przeanalizować swoje dolegliwości, zebrać dotychczasową dokumentacji medyczną oraz przygotować wygodny, niekrępujący strój sportowy.
Warto pamiętać, że na terapię przychodzimy co najmniej godzinę po posiłku ponieważ ktywność fizyczna w połączeniu z pełnym żołądkiem nie jest wskazana.
Zalecenia dotyczące pierwszej wizyty:
- zmienny strój sportowy, który nie krępuje ruchów i pozwala na swobodne terapię
- zmienne obuwie sportowe, mogą też być klapki
- ręcznik do rozłożenia na kozetce
- w miarę możliwości prosimy o odstawienie leków przeciwbólowych. Będzie to pomocne w ocenie dolegliwości bólowych
- prosimy o zabranie całej dotychczasowej dokumentacji medycznej tj. badania USG, RTG, płyty CD z badaniami obrazowymi wraz z ich opisami
- w przypadku braku możliwości pojawienia się na wizycie bardzo prosimy o wcześniejszy kontakt