Zabieg wykonuje
Sylwia Janicka-WaliczekDr SYLWIA JANICKA-WALICZEK
Sylwia Janicka-WaliczekDr SYLWIA JANICKA-WALICZEK
previous arrow
next arrow

Masz pytania? Chcesz umówić wizytę?

Protetyka stomatologiczna

Protetyka stomatologiczna jest działem stomatologii zajmującym się uzupełnianiem braków zębowych. Do odtworzenia istniejących u pacjenta braków wykorzystuje się uzupełnienia stałe- trwale zacementowane na własnych zębach pacjenta lub implantach, ruchome- które pacjent wyjmuje z jamy ustnej.

Do uzupełnień stałych należą :

Licówki– cienkie płatki umieszczane na zewnętrznej powierzchni zęba, pozwalające na pokrycie wypełnień, przebarwień, wydłużenie, poszerzenie lub zmianę kształtu zęba.

Korony– pozwalają na odbudowę utraconych tkanek pojedynczego zęba. Wykonane mogą być z porcelany na podbudowie metalowej ,pełnoceramiczne (bez podbudowy metalowej) , kompozytowe lub czasowe akrylowe.

Mosty– uzupełniają braki pojedynczych zębów przez ich osadzenie na sąsiednich, oszlifowanych wcześniej zębach.

Korony i mosty na implantach– pozwalają na uzupełnienie braków zębowych bez konieczności szlifowania własnych zębów pacjenta, dzięki umieszczeniu w kości tytanowej śruby, w miejscu braków zębowych.

Do uzupełnień ruchomych należą:

Protezy akrylowe, szkieletowe, acetalowe, które pacjent samodzielnie wyjmuje z jamy ustnej w celu wykonania zabiegów higienicznych zarówno w obrębie zębów własnych jak i uzupełnień protetycznych.

Zakres leczenia protetycznego wykonywanego w Centrum Medycznym Medicare:

  • uzupełnienia stałe (licówki, korony, mosty)
  • uzupełnienia ruchome (protezy akrylowe, szkieletowe, estetyczne)
  • prace kombinowane
  • rekonstrukcje zwarcia
  • uzupełnienia protetyczne na implantach