Leczenie zachowawcze
Stomatologia zachowawcza to dziedzina stomatologii, która zajmuje się diagnostyką, leczeniem i zapobieganiem chorobom jamy ustnej. Głównym celem stomatologii zachowawczej jest zachowanie zębów w jak najlepszym stanie przez całe życie pacjenta. Stomatologia zachowawcza zajmuje się m.in. leczeniem próchnicy, usuwaniem kamienia nazębnego i piaskowaniem zębów, a także wypełnianiem ubytków w zębach. Leczenie zachowawcze ma na celu przywrócenie funkcji i estetyki zębów oraz zapobieganie powstawaniu dalszych uszkodzeń. W stomatologii zachowawczej bardzo ważna jest profilaktyka, czyli regularne wizyty u stomatologa oraz dbanie o higienę jamy ustnej. Dzięki temu można zapobiec wielu chorobom zębów i dziąseł, a zęby będą zdrowe i piękne przez wiele lat.
Próchnica
To bakteryjna choroba zakaźna tkanek twardych zęba powodująca ich demineralizację a następnie rozpad. Próchnica zębów pojawia się, gdy pokarmy zawierające węglowodany odkładają się na powierzchniach zębów i nie zostają całkowicie usunięte w wyniku szczotkowania i nitkowania. Bakterie w płytce nazębnej wytwarzają kwasy, które niszczą szkliwo, powoli tworząc ubytki w zębach. Jeśli ubytki te nie są leczone, z czasem doprowadzają do infekcji wewnętrznej tkanki zęba-miazgi i wówczas konieczne jest leczenie kanałowe. Wieloletnie zaniedbania doprowadzają do takiej destrukcji tkanek zębów, iż konieczne jest ich usunięcie i wykonanie uzupełnień protetycznych. Z tego powodu najkorzystniej jest leczyć małe ubytki próchnicowe, wykrywane podczas regularnych wizyt kontrolnych.
Zabiegi stomatologii zachowawczej wykonywane w Medicare :
- Okresowe przeglądy stomatologiczne
- Profilaktyka próchnicy- fluoryzacja
- Leczenie próchnicy początkowej- preparat ICON
- Leczenie ubytków próchnicowych
- Leczenie ubytków przyszyjkowych
- Odbudowa zębów na włóknie szklanym
- Zmiana kształtu i koloru zębów
- Odbudowa zębów z patologicznym starciem
- Wybielanie zębów
- Leczenie endodontyczne
Medicare zapewnia :
- Leczenie w powiększeniu przy użyciu lup powiększających, dzięki czemu lekarz uzyskuje powiększenie obrazu pola zabiegowego umożliwiające wykonanie precyzyjnych i trudnych zabiegów.
- Nowoczesny sprzęt i najlepsze materiały wypełniające.
- Stosowanie znieczulenia, dzięki czemu zabieg jest przyjemniejszy dla pacjenta jak i poprawa komfort pracy lekarza